TOVAR V AKCII

naša cena 9,99 EUR
skladom

KONTAKTY

G-TRADE s. r. o.
tel: 0908749110
info@suseneplody.sk

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 7,90 EUR
skladom
naša cena 2,30 EUR
skladom


Goji - Kustovnica čínska

Tieto oranžovočervené bobule pochádzajú z kríka, ktorý rastie v Číne, Tibete, Nepále a taktiež v Mongolsku.

Goji - Kustovnica čínska

Plody goji sú veľmi bohaté na živiny. Obsahujú množstvo antioxidantov, ktoré znižujú počet voľných radikálov v našom tele, 18 druhov aminokyselín, zinok, železo, meď, vápnik, germánium, selén, fosfor a mnohé ďalšie stopové prvky. Okrem toho obsahujúi beta-karotén (dokonca viac ako mrkva), vitamíny C, B1, B2, B6 a E. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam sú bobule goji považované za superpotravinu a sú pravdepodobne najhodnotnejšie ovocie na Zemi.

Mnohé štúdie dokazujú výhody goji bobúľ pri športovnom výkone, pocite pohody, kvalite spánku, prílive energie a regenerácii tela. V Ázii sa z generácie na generáciu považuje konzumácia týchto bobúľ za elixír dlhovekosti. Čoho dôkazom je aj to, že boli súčasťou pravidelnej stravy tibetských mníchov.

Ľudia používajú goji na vyliečenie mnohých zdravotných problémov, ako sú cukrovka, vysoký krvný tlak, horúčka. Podporujú imunitný systém, znižujú riziko rakoviny a zlepšujú tvorbu krvi. Práve preto sa často polemizuje o ich vedľajších účinkoch, ktoré môžu mať v interakcii s niektorými liekmi. Ak užívate warfarín (liek na riedenie krvi), odporúča sa ich pravidelné užívanie konzultovať so svojím lekárom.

Plody goji sa konzumujú surové, varené alebo sušené (podobne ako hrozienka). Pridať si ich môžete do koláčov, jogurtov, raňajkovej kaše alebo šalátov. Využitie majú taktiež v bylinných čajoch, džúsoch, víne a liekoch. Odporúčaná denná dávka je približne jedna hrsť bobúľ.

 

ZGI1MzB